noncreativ

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Rodina?

Rodinu som mal vždy o troch ľuďoch. A zostane to tak asi navždy, kým pomaly nepomrieme, alebo nestvoríme so sestrou nové životy. Už teraz sa desím výrazu môjho syna, keď skončím ako moji starí rodičia, alebo ich deti, tj. moje tety a strýkovia. Vlastne ani neviem zadefinovať, koľko percentní príbuzní s podaktorými som, nakoľko nie len dedko obrábal babku a z druhej strany nikdy nestačil len jeden rozvod. Mám pocit, že v našej nedokonalej rodine (otec, mama, sestra, ja bodka) sa stretli dve najzdravšie strany, moja mama a môj tatko. Všetko ostatné je tam ozaj choré. A ako som povedal, nielen z jedného semena, ale z viacerých...

Aj napriek všetkému som sa z 90% vždy obetoval a pomohol tej širšej rodine. Väčšinou sám. Mama a otec si u nich odbili svoje, rad bol na mne. Aj keď nie som jediný vnuk, väčšinou som si to odsral sám. A boli to aj ťažšie veci. Vždy som bol taký "fasa" a "dobrý", vždy som si našiel čas, ďakovali mi. Hento tamto. Tí, ktorí sa mali starať na to srali. Strýka mám jemne mediálne známeho, teda je často "vyťažený" absolútnymi kokotinami, ktoré sú nepodstatné, ale aspoň má výhovorky. Teta? Eh... Radšej nič, aj tak by ste neverili. Ja som tento týždeň nemal čas a ani ho mať nebudem, žijem vo vyjebanom prenájme, platím vyjebané účty, nechcem žiadne pôžičky, nechám si pomôcť od otca a od mamy, ale postupne a pravidelne im to splácam. Prílev od nich sa zastavil dávnejšie, ja to vraciam teraz. Hentí mi nikdy nijak extra nepomohli, nepýtal som si to. Nie že by som po babke raz mal zdediť byt, autá, majetky, pozemky, hovno. Aj tak som vždy pomohol na svoj úkor. Viem, že jediné, čo zdedíme sú ich vyjebané dlhy, lebo sa nevedeli celý život vmestiť do kože.

Teraz potrebujú pomoc, lebo rozmaznaná teta, robí pičoviny, tak héééj nončo iď pomôcť. Odmietol som. A som zrazu na okraji záujmu. Nevadí, zvykol som si, že ja som robil v záhrade ako taký chuj, majú ma radi aj za to, ale ako došiel niekto iný z rodiny na kávičku, tak sa na mňa zabudlo. Pohoda. Ale serie ma to, že keď je niekto dokola dobrý ako ja, potom raz odmietne, tak je zrazu zlý. A ten, čo na nich jebe celé roky sa raz ukáže a je to svätec naveky. Fakof širšie spektrum rodiny.

Áno, jediný môj problém je, že som príliš dobrý a málo si verím. Bývalé, budúce, terajšie, rodinné, kamarátske, biznisové a všetky ostatné moje známosti to len využívajú. A kto je tu ten debil, čo za to môže? Len ja, viem.

V náväznosti na toto presne viem, ako skončím. Workoholik, ktorého workoholizmus baví a socka, ktorá nebude mať rada "byť v spoločnosti", tak ako teraz. Všetko, čo by som potreboval je jedna baba, ktorá mi bude vŕbou, na oplátku, nakoľko tá Didi sa na mňa po jednej menšej aférke nejak vysrala. (Pozn.: Vŕba bez sexuálnych výhod, tie kazia charakter kamarátstva) Preto som to namiesto jej pri pive a cigaretke povedal blogu. Majte pekný víkend a vyhlasujem konkurz na občasného drinking buddyho ženského pohlavia, značka: na ničom nezáleží.


Na návšteve | stály odkaz

Komentáre

 1. uprimne,
  mudre,krasne,keby som bola zena,hned idem byt buddy:-)
  publikované: 23.03.2013 19:59 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 2. ja som bol v tom, že si žena :)
  škoda, by som ti kúpil nový disk... :))
  publikované: 23.03.2013 20:09 | autor: noncreativ (e-mail, web, autorizovaný)
 3. toto poznám
  30 rokov sme slúžili-celá rodina-deti od malička..a zrazu sa objavil "stratený"...a on je BOH...a my?..nič dobre..iba zle..čo už..hlavne že je svedomie čisté..bo ľudia a veci okolo=nič nie je isté...:-)
  publikované: 23.03.2013 21:02 | autor: r (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. r naše svedomie...
  pár vecí som spravil zle moźno mi žerú trošku svedomie, ale inak ma žerie len to, že som taký naivný dobrotivý blbec... :) :)
  publikované: 23.03.2013 21:54 | autor: noncreativ (e-mail, web, autorizovaný)
 5. disk?
  tak som!:-))
  nic ta zrat nemusi,hlavne svedomie,tak nelutuj a uz to nerob,ked vies,o com to je:-)
  publikované: 23.03.2013 22:47 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 6. tha s diskom máš problémy
  ako tak čítam, pri pive dáme výmenný obchod :)
  publikované: 23.03.2013 23:13 | autor: noncreativ (e-mail, web, autorizovaný)
 7. tak to prrr
  Bonnie je chlap?

  Nonák - presne viem o čom hovoríš, preto som sa na rodinu pred rokmi vysral. A dediť nechcem nič, radšej si na to zarobím, alebo nebudem mať (dlhy a rozpadnutý dom :D ).

  Bonnie je chlap????
  publikované: 24.03.2013 10:23 | autor: Iviak (e-mail, web, neautorizovaný)
 8. s
  diskami,kladiem doraz na "mi"!:-))

  icko,obcas je,vari ty nie si kompletny a nemas v sebe i zenu?:-)))
  publikované: 24.03.2013 12:28 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 9. iviak
  bonnie je zahadna zena... slečna :P :)
  ano ano aj flashe ti nakúpim :)
  publikované: 24.03.2013 13:29 | autor: noncreativ (e-mail, web, autorizovaný)
 10. ty
  vies ako na mna:-))
  ano,bonnie to ma tazke s identitou,na jednom tunajsom blogu uz bola dokonca vyhodnotena ako hlava kokotja:-))
  publikované: 24.03.2013 14:49 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 11. Utajená identita
  To je pravda, bola vyhodnotená...
  http://robentin.blog.sk/detail-uvaznena-mysel.html?a=07c3cc605c77779ca7bd9b070a948ad2

  v [02.02.2013 20:13] komente. Vôbec to nechápe resp chápať nechce! V danom ohľade je rovnako tupá ako istý průsgumák čo má problém vysvětlit mi že když mám ja problém, jako specialista IT, smířit se s elektronickým systémem využívání pracovního času a sledováním pohybu zaměstnanců, tak potom neví jak se s tímto bezprecedentním porušováním lidských práv vyrovná Amnesty International a červenej kříž se žlutým půlměsícem. Čo poviete, čo je to za človeka keď ma takto zhovadzuje (v svojich očiach)? Srandista v službách Veľkého brata?
  publikované: 27.03.2013 10:11 | autor: robentin (e-mail, web, autorizovaný)
 12. rob,
  tebe fakt malo staci,aby si okamzite infiltroval dalsi blog svojim oblubenym mitom a orwellovcami.
  btw,nemusis nonca uistovat,on mi veri a ty so svojou temou odchod na svoj blog,nech zas nezametastazujes dalsie blogy.tu by si sa skor mal vyjadrovat ku noncovmu clanku,nez riesit svoj notoricky problem so stikackami...
  publikované: 27.03.2013 12:14 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 13. malé deti
  keď zbadajú, že v pavúku sa môžu pohnúť ďalej, tak sa hýbu ďalej. potom neskôr sa už hýbu ďalej vďaka vlastným nohám.
  rob, vieš sa ty pohnúť trochu ďalej, príp. máš záujem o zapožičanie pavúka?
  publikované: 27.03.2013 12:45 | autor: už trochu vyrastené dieťa (e-mail, web, neautorizovaný)
 14. Nončo, viem o čom vravíš
  jednoducho to tak býva, ten čo je po ruke je bežne dostupný tak sa to tak berie, ten čo sa zjaví raz za čas je vzácny :-)
  s tým treba vedieť žiť.... niekedy sa dá, niekedy nie, vtedy sa ten dostupný stáva nedostupným nie však vzácnym, vzácnym sa stať treba ešte predtým ako sa stane človek dostupným :-) trochu sa motám ale myslím, že tak v pohode :-)
  publikované: 27.03.2013 17:15 | autor: zara (e-mail, web, neautorizovaný)
 15. zari,
  ja nie celkom rozumiem - vyplyva mi z toho,ze vzacny je ten, kto je nedostupnejsi a este s tym musi zacat skor,ako ostatni,logicky mi to sice znie,ale nie som si ista,ci som ta spravne pochopila....
  publikované: 27.03.2013 18:41 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 16. Bonnie, správne si ma pochopila
  jednoducho povedané všade existujú kone chovné a kone ťažné...
  juj je lepšie byť chovným, no nie vždy sa zadarí vysporiadať si to so svedomím :-))
  publikované: 28.03.2013 09:55 | autor: z-a-r-a (e-mail, web, autorizovaný)
 17. aha,
  tak by som doplnila,chovne=problem so svedomim,tazne=problem so sebauctou?:-)
  publikované: 28.03.2013 10:10 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 18. :-)
  Súhlasím so Zarou... zväčša je jeden na robotu a druhý na parádu... a nedaj bože, ak ten na robotu povie, že nemôže, nebodaj nechce a nespraví... respk. po prvýkrát v živote si postaví hlavu a bude si stáť za svojim nie :-)
  publikované: 30.03.2013 20:58 | autor: snezka (e-mail, web, autorizovaný)
 19. robertin
  mám zlú náladu fakof, bonnie nepoznám osobne, ale isto by som sa k nej nesprával s úplnou chrapúnskou neúctov, ako to čítam na tvojom blogu už vééľmi dlhú dobu. A to si myslím, že som veľký chrapúň.

  Héj ťažný kôň teraz ťahal dva dni a mal tam aj chovné kone ktoré ťahali deň, dobre spravili, lebo ťažný kôň si to neska vyžral, ako keby bol na vine všetkému zlému :)

  Svedomie je sviňa, sebaúcta ešte väčšia, chce to tretinkové otvoriť pri dnešnom nočnom zápase NHL a mať to v paži :)
  publikované: 01.04.2013 01:21 | autor: noncreativ (e-mail, web, autorizovaný)
 20. Určite by som sa k nej...
  Čo chrapúňske a neúctivé, bratku... je na tom {27.03.2013 10:11} vyhodnotení? Veď mi "empaticky" dohovára :) sťaby O'Brien Winstonovi na ministerstve majúcom na starosti právo a pořádek: "TVAŘ SE ŽE SPOLUPRACUJEŠ. Jinak Tě zabijou," - si uvedom o čom blogujem už vééľmi dlhú dobu! Dobre? - ps: Zlú náladu máš len teraz alebo permanantne? Čo na to psychológ? Bonnie k nemu chodí častejšie než k stomatológovi či gynekológovi. Nevyhľadáš jeho pomoc?
  publikované: 01.04.2013 20:24 | autor: robentin (e-mail, web, autorizovaný)
 21. Pozerám
  že aj tu sme ako jedna veľká rodina... preto sme všetci taký degenerovaný. :D :D :D
  publikované: 01.04.2013 20:57 | autor: Iviak (e-mail, web, neautorizovaný)
 22. robertin
  vieš, prečo som pod tvoj článok nedal komentár?
  skús uhádnuť a aj keď neuhádneš, nečuduj sa, Prečo nabudúce na teba nebudem reagovať.

  permanentne.
  publikované: 01.04.2013 21:39 | autor: noncreativ (e-mail, web, autorizovaný)
 23. Skús...
  Hádam sa len neobávaš môjho pasovania Ťa za o'brienovca čo si nie a nie uvedomiť :) o čom blogujem už vééľmi dlhú dobu! Prečo ignoruješ to čo uvádzam na svoju obhajobu? To sa pýtam len tak na zamyslenie. Pre ostatných. keďže u Teba je to zrejme zabité. Maj sa. A dik za tie dva komenty čo si mi tu venoval. Mimochodom, môj nick je robeNtin. kurňa, :) nevieš čítať či písať? "Héj ťažný kôň (...)," nuž vyžieram si to celkom slušne. Vďaka komu ale, nepouvažuješ? Viem. Už si zareagoval. Na furt. "Svedomie je sviňa, sebaúcta ešte väčšia," s podpisovaním dajakého výkazu k projektu na ktorom si sa ale nijako nezúčastňoval, s tým by si sa netrápil, chápem. ani Ti to nezazlievam. Veď beztak je všetko podvod len mlieko je voda. Preto na takých ako ja treba draka. Takého čo má hlavy kokotje. Aby to s tým mliekom bola pravda. Na veky vekúce. Amen.
  publikované: 03.04.2013 04:03 | autor: robentin (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014